Akupunktura

Systém meridiánů a akupunkturní bodů je svým způsobem velmi důmyslným samoregulačním systémem léčby, který se vyvíjel po miliony let. Bod, který potřebuje stimulaci k nastolení opětovného stavu rovnováhy, vykazuje zvýšenou citlivost, svědění, změnu cirkulace krve a snížený odpor. Právě tyto změny vedou k tomu, že samotné zvíře či jeho druzi věnují onomu bodu zvýšenou pozornost.

Čínský termín pro akupunkturu je "Zhen Jiu" - jehla (Zhen) a oheň, respektive moxibusce (Jiu). Slova "akupunktura" pak pochází z latinského "acus" (jehla) a "pungere" (píchnout, bodnout).

Akupunkturu lze tedy definovat jako stimulaci určitých bodů na těle. Z hlediska západní medicíny dochází stimulací těchto bodů fyziologickým změnám, např. uvolňování endogenních opioidů, stimulaci imunitního systému, regulaci krevního tlaku či teploty. Z hlediska čínské medicíny je účelem akupunktury harmonizace dysbalance.

Ke stimulaci akupunkturních bodů slouží celá řada technik: suchá jehla, moxibusce, elektro-akupunktura, aqua-akupunktura, hemo-akupunktura, akupresura a pneumo-akupunktura.

Akupunktura je využívána k léčbě koní, hospodářských zvířat, psů, koček a ptáků etc. Úspěšnost akupunkturní léčby se liší v závislosti na léčeném onemocnění a použité technice.

Akupunkturou lze řešit celou řadu onemocnění, zvláště pak chronických.

Většina zvířat přijímá akupunkturu velmi dobře, naopak často zrelaxují a ošetření si užívají.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky